Закон про мови і ваш сайт: українська версія

Вас цікавить чи повинен мати ваш сайт українську версію? Скільки часу у вас є на переклад сайту? Як правильно додати другу мову? Відповіді ви знайдете в цьому матеріалі.

25 квітня 2019 року прийнято закон про державну українську мову і його обов’язкове використання, в тому числі – на сайтах, в додатках, ЗМІ тощо

Це означає, що всі українські сайти повинні перейти на державну мову і на це відводиться півтора року (18 місяців). Тобто якщо у вас є сайт в інтернет, він повинен мати українську версію до 25 жовтня 2020 року.

Що буде, якщо відмовитися від переведення

Якщо ваш сайт, ЗМІ або офіційна сторінка бренду в соціальних мережах не виконає вимоги закону, його / її робота може бути припинена. Порушення умов закону тягне за собою штраф у розмірі 5100-6800 грн (300-400 неоподатковуваних мінімумів).

Деякі важливі аспекти закону про мову для інтернет-ресурсів

  • для інтернет-магазинів і інших сайтів: офіційні інтернет-представництва фізичних і юридичних осіб, що надають послуги або продають товари в Україні, повинні будуть «вестись державною мовою». До них відносяться і офіційні сторінки в соц.сетях, рекламні розсилки, повідомлення про покупку тощо.
  • українська версія повинна бути дефолтной, встановленої за замовчуванням. Інші мовні версії у сайтів можуть існувати паралельно, але не бути встановленими за замовчуванням. В першу чергу, відвідувач буде попадати на українську версію сайту і, при бажанні, може перейти на російську або іншу;
  • для програм і софта: інтерфейс повинен бути представлений на державній та / або однією з офіційних мов Євросоюзу. Тобто, при наявності англомовного інтерфейсу, українська версія не обов’язкова;
  • кількість контенту українською повинно бути не менше, ніж на інших мовах;
  • здійснення послуг і обслуговування клієнтів має здійснюватися українською мовою, якщо сам споживач не попросить іншого.

Таким чином підсумуємо: українську версію сайту створювати необхідно, вона повинна стати основною і відкриватися за основною адресою вашого сайту. У вас є на це час до жовтня 2020 року, але ми рекомендуємо не зволікати: залучайте досвідчених фахівців і враховуйте всі вимоги не тільки закону, а й пошукових систем, тоді ваш сайт швидко пройде етап просадки трафіку і ранжируватиметься за українськими запитам.

Comments are closed.